Argenso Promosyon ve Bilişim Ürünleri Ltd. Şti.

Kategoriler

KALEMLER

Üzerine logonuz veya markanızın basılabileceği, değişik çeşit ve özelliklerde promosyon kalemler.

Limit:
257 sonuçtan 1 ile 24 arası görüntüleniyor.

Gözde Promosyon Ürünü: Kalemler

Söz uçar, yazı kalır! Bu atasözü, yazı yazmanın ve not tutmanın önemini ne kadar da güzel açıklıyor. Teknolojinin gelişmesiyle telefonlara veya bilgisayarlara not almak popüler olsa da, hala not tutmanın en pratik yolu elinize bir kağıt ve kalem almaktan geçiyor.

İster derste not tutan bir öğrenci, ister toplantıda not alan bir beyaz yakalı olsun, kalemler herkesin ihtiyacı olan, yanında taşıması gereken temel ürünlerdir.

En basit tükenmez kalemden en prestijli hediyelik dolma kalemlere kadar geniş bir yelpazede üretilen kalemler, hayatın birçok yerinde karşımıza çıkmaktadırlar. Hangimizin bir kalem ve kağıda ihtiyacı yoktur ki?

Kalemler, aynı zamanda güzel bir hediye seçeneği olarak da karşımıza çıkmaktadır. Zira bazı kalemler yazmaktan çok, ofis masalarında prestij göstergesi olarak sadece sergilenme amaçlı olarak konulmaktadır.

Kalem Çeşitleri

Kalemler çeşit çeşittir, tükenmez kalemler, dolma kalemler, roller kalemler, kurşun kalemler, fosforlu işaretleme kalemleri, tahta kalemleri, gişe kalemleri… ve daha niceleri.

Herhalde yazı grubunun amiral gemisi tükenmez kalemlerdir. Tükenmez kalemler plastik tükenmez kalemler, metal tükenmez kalemler olmak üzere iki ana kategoriye ayrılmaktadırlar. Tükenmez kalemlerin kalitesi, yazım uzunluğu (refil) ve mürekkebin akışkanlığına göre değişmektedir. Kullanılan gövde ve mekanizma malzemesinin kalitesi ve uzun ömürlü oluşu da tükenmez kalemlerin kalitesini belirleyen unsurlardandır. Üstten basmalı, yandan düğmeli, çevirmeli olmak üzere farklı çeşitlerde olabilirler. Son zamanlarda gövdesi doğada çözünebilen malzemeden üretilen doğa dostu tükenmez kalemler de popüler olmaya başlamıştır.

Kurşun kalemler ve fosforlu kalemler de özellikle öğrencilerin olmazsa olmaz kalemleri arasındadır. Kurşun kalemler, özellikle öğrencilik yıllarımızın değişmez yazım aracı olarak hepimizin aklında yer etmiştir.

Roller kalemler, uç kısımlarındaki yapıları sayesinde dolma kalem ile tükenmez kalem arasında bir yazım tecrübesi sunmaktadır. Klasik tükenmez kalemlerde yazı yazmak için biraz bastırmak gerekirken, roller kalemin ucunun kâğıda dokunmasıyla beraber mürekkep kâğıda akmaya başlar.

Klasik dolma kalemler, mürekkebin dışarıdan kalemin iç haznesine çekildikten sonra kalemin kağıda dokunmasıyla beraber mürekkebin kalem ucundan akarak yazı yazılmasına olanak vermektedir. Günümüzde artık dolma kalemler birincil yazım aracı olmaktan çok, hediye veya süs eşyası olarak kullanılmaktadır.

Promosyon Kalemler

Üzerinde markanızın veya logonuzun basılı olduğu kalemler, promosyon ve tanıtım amaçlı olarak üretilmektedir. Promosyon kalemler, kullanan kişinin sürekli yanında ve gözünün önünde olması sebebiyle markanızın görünürlüğünü artırmak için birebirdir. Baskılı kalemler, elden ele geçen bir ürün olması ve sahibinin sürekli değişebilmesi sayesinde ise bir kalem, birden fazla kişinin markanızı görmesini sağlamaktadır.

Markanız veya logonuz, promosyon kalemlerin üzerine birçok farklı baskı tekniğiyle işlenebilmektedir. Metal ürünlerin üzerine lazer baskı uygulaması yapılarak kalemin üzerinin kazınması suretiyle logonuz ürünün üzerine işlenebilmektedir.

Plastik ürünlerin üzerine lazer baskı uygulaması yapılamamaktadır. Bu tip ürünlere serigrafi, tampon ve UV baskı teknikleri ile baskı yapılmaktadır. Kullanılan baskı tekniği, logonuzun renk sayısı ve büyüklüğü, uygulanacak baskı tekniğini etkileyebilecek olan unsurlardır. İster metal, ister plastik gövdeli olsun, baskılı kalemler, promosyon ürünleri içinde başı çeken gruplardan bir tanesidir.

Promosyon Kalem Fiyatları

Promosyon kalem fiyatları, kalemin malzemesinin kalitesine, refil uzunluğuna, mekanizmasınave üretim yerine göre değişmektedir. Ekonomik fiyatlı promosyon kalemler, genellikle plastik gövdeli tükenmez kalemler olup en çok tercih edilen promosyon kalemler bu kategoriden olmaktadır.

Metal tükenmez kalemler, genellikle plastik türdeşlerine göre daha yüksek fiyatlı olmaktadır.

Roller kalemler, fiyat olarak metal tükenmez kalemlerin de üzerinde seyretmektedir.

Dolma kalemler genellikle promosyon kalemler arasında en üst fiyat grubunu oluşturmaktadır.

Bunların yanında, promosyon kalem fiyatları, ürünün üzerine uygulanacak baskı çeşidi, logodaki renk sayısı, alım yapılacak ürünün miktarına göre de değişmektedir.

 

İster tükenmez kalem, ister kurşun kalem veya dolma kalem olsun; kalemler, promosyon ürünleri arasındaki en popüler ürün gruplarından bir tanesidir.

Argenso Promosyon ve Bilişim Ürünleri Ltd. Şti. olarak biz, siz değerli müşterilerimize en kaliteli promosyon kalemleri en uygun fiyatlara sunmak için çalışmaktayız.

Argenso Promosyon ve Bilişim Ürünleri Ltd. Şti. © 2022 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır